Tarzınızı Seçin

Hayalinizdeki Kapılar

En Çok Tercih Edilen Seri

Melamin Serisi

En Çok Tercih Edilen Seri

Göbekli Melamin Serisi

En Çok Tercih Edilen Seri

Dokulu Melamin Serisi

Melamin Panel Nedir?

Melamin kapı üretiminde kullanılan melamin organik bir bileşiktir. Plastik madde üretiminde kullanılan endüstriyel kimyasal maddedir. Formaldehitle birleştiğinde ısı ile sertleşir. Melamin %66 oranında azot barındırır. Erime noktası 345 °C’dir. Yoğunluğu 1,57 g/cm³ olup, su içinde çözünür. Bu malzeme MDF üzerine ısı ile uygulanarak melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı üretiminde bu levhalar kullanılır. Melamin kapı modelleri ve renkleri, kullanılan panellere göre çeşitlilik gösterir.

Melamin Panel Kapının Avantajları Nelerdir?

Ahşap görünümlü melamin kapılar diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. Ahşap desenleri sayesinde kapıya gerçek ahşap görünümü katar. Melamin kapılar kolay temizlenir, hijyeniktir ve dekoratiftir. Montajı kolay yapılır. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklılığı diğer kapı çeşitlerine göre daha yüksektir. Uzun ömürlüdür. Melamin kapı modelleri iç mekânda her alanda kullanım için uygundur. Bu tür kapıların ses geçirmezlik ve aleve dayanıklılık özellikleri artırılmak istendiği takdirde, üretimde kullanılan bazı malzemeler farklılık gösterir.

Melamin Kapı Üretim Süreci Nasıldır?

Melamin kapı üç ana üretim malzemesinden oluşmaktadır. Seren, melamin kapının çerçeve kısmıdır. 35×42 mm ebadında, finger joint sistemle birleştirilmiş masif ağaçtan oluşur. Melamin kapının iç dolgusunu, direnci yüksek kağıt petek oluşturmaktadır. Melamin kapı yüzeyi, 4 mm kalınlığında, istenilen melamin kapı deseninde veya renginde MDF panel üzerine yapıştırılmış melamin malzemedir. Kenar bandı öncesi ebatlama yapılır. Kilit ve kapı kolu yerleri açılır. Melamin kapı üretim aşamaları: Kapı serenleri kullanılarak çerçeve çakımı, petek dolgu yerleştirilmesi, kapı yüzeyinin preslenmesi, kapı ebatlama, kenar bandı yapıştırılması, kilit ve kapı kolu açılması, kapının toz ve artıklardan arındırılması, son aşama olarak kapının paketlenmesidir.

Melamin Panelin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Melamin kapı kalınlığı 43 mm’dir (4 mm + 35 mm + 4 mm = 43 mm). Her biri 4 mm kalınlıkta iki adet MDF panel ve 35 mm kalınlıktaki serenden oluşur. Kenar serenleri %10 – %14 arasında rutubete dayanıklı ladin veya köknar ağacından elde edilir. Kilit ve menteşe bölgeleri takviyeli bu çatkıya, hava delikli Kraft kâğıttan mamul petek dolgu yerleştirilir. Melamin kapı yüzeyleri boya gerektirmez. Melamin kapılar modellerine göre renkli ve kendinden desenlidir. Melamin kapı kanadı 90×209 cm ebadında hazırlanır. Bununla birlikte, iç kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir. Ayrıca melamin kapıları çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek de mümkündür.

AYRI GÖBEKLİ LAKE

Caspian Serisi

ÇITA VE CNC GÖBEKLİ LAKE

Baykal Serisi

FUGALI LAKE

Ness Serisi

Lake Nedir?

Lake, çok parlak bir mobilya cilasıdır. Kimyasal bir malzemedir. Renkli veya renksiz olabilir. Lakeyi ilk olarak Çinliler kullanmıştır. 1600’lü yıllarda Avrupa’da da kullanılmaya başlamıştır. Lake uygulamasının pürüzsüz görünümü, ahşabı muhteşem bir mobilyaya dönüştürür.

Lake Yüzeyin Teknik Özellikleri Nelerdir?

6 mm kalınlığında MDF panel ve 30 mm kalınlığında seren kullanılarak hazırlanan lake kapı kanadının kalınlığı 42 mm’dir (6 mm + 30 mm + 6 mm = 42 mm). Kenar serenleri %10 – %14 arasında rutubete dayanıklı masif ladin veya köknar ağacından elde edilir. Kilit ve menteşe bölgeleri takviyeli bu çatkıya hava delikli Kraft kâğıttan mamul petek dolgu yerleştirilir. Lake kapı kanadı 90×209 cm ölçülerinde hazırlanır. Bununla birlikte, lake kapılar oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Model ve desen alternatifine göre çerçeve camlı, kafes camlı, tek kanat veya çift kanat olarak istenilen genişlikte de üretmek mümkündür. Lake kapının temelinde astarlama ve boya bulunmaktadır. Lake kapı üretiminde en önemli aşamalar astarlama ve zımparalamadır.

Lake Kapı Üretim Sürecİ Nasıldır?

Lake boyalı kapı üç ana üretim malzemesinden oluşur. Seren, kapının dört tarafını çevreleyen, masif ağaçtan oluşan, 30×50 mm ebadında, boyuna ekli, finger joint sistemle ve tutkalla birleştirilen kısımdır. Dolgu petek, kapının gövdesine destek amaçlı uygulanan ve kapının direncini artıran aynı zamanda hafif olmasını sağlayan Kraft kâğıttan oluşan malzemedir. Lake kapı yüzeyi, 6 mm kalınlığında ham MDF düz panel ya da üzerine CNC tezgahında desen verilmiş bir panel olabilir. Kenar bandı öncesi ebatlama yapılır. Kilit ve kapı kolu yerleri açılır.

Lake Kapının Avantajları Nelerdir?

Lake kapılar mobİlya görünümlü kapı modellerine göre daha ekonomik ve şıktır. Lake kapılar havayla etkileşime girmediğinden oldukça sağlıklıdır. Hijyeniktir, montajı ve bakımı kolaydır. Lake kapı modelleri güneş ışınlarına, çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Beyaz veya diğer renklerde uygulama yapılabilir. İç mekân kapısı olarak her alanda kullanım için uygundur.

Ahşap Serisi

Alpian Serisi

Ahşap Serisi

Doğal Ahşap Serisi

Ahşap Kaplama Nedir?

Ahşap kaplamalar, ağaç yüzeylerinden özel makinelerle belirli bir işlem sonucunda belirli kalınlıklarda elde edilen doğal kaplamalardır. Bu tür kaplamalar 6 mm MDF üzerine özel işlem ile yapıştırılarak ahşap kaplamalı kapılarda kullanılan yüzey oluşturulmaktadır.

Ahşap Kaplamanın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ahşap kaplama kapı kanat kalınlığı 42 mm olup, MDF panelin kalınlığı 6 mm, kullanılan serenin kalınlığı 30 mm’dir. Kenar serenleri %10 – %14 arasında rutubete dayanıklı masif ladin veya köknar ağacından elde edilir. Kilit ve menteşe bölgeleri takviyeli bu çatkıya, hava delikli Kraft kâğıttan mamul petek dolgu yerleştirilmektedir.
Ahşap kaplama kapı yüzeylerine boya gerekmez. Ahşap kaplama kapı modellerinde sadece cila uygulaması yapılır. Ahşap kaplama kapı kanadı istenilen ölçülerinde hazırlanmaktadır. Bununla beraber, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Ayrıca çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek de mümkündür.

Ahşap Kaplama Kapı Üretim Süreci Nasıldır?

Ahşap kaplama kapı üç ana malzemeden üretilmektedir. Seren, kapının dört tarafını çevreleyen masif ağaçtan oluşan 30×50 mm ebadında, boyuna ekli, finger joint sistemle ve tutkalla birleştirilen kısımdır. İç dolgu, kapının gövdesine destek amaçlı uygulanan ve kapının direncini artıran, aynı zamanda hafif olmasını sağlayan kağıt petektir. Ahşap yüzey, 6 mm kalınlığında, istenilen ahşap kapı deseninde ve renginde MDF panel üzerine yapıştırılmış ahşap kaplamadır. Kenar bandı öncesi ebatlama yapılır. Kilit ve kapı kolu yerleri açılır. Ahşap kaplama kapılarda yüzeye cila uygulanır. Ahşap kaplama kapı üretimi, serenler kullanılarak çerçeve çakımı, petek dolgu ve ahşap kapı yüzeyinin tutkallanarak preslenmesi, ebatlama, kenar bandı uygulaması, kilit ve kapı kolu yerlerinin açılması, toz ve artıklardan arındırma, ambalaj olarak gerçekleştirilir.

Ahşap Kaplama Kapının Avantajları Nelerdir?

Ahşap kaplama kapılar, fiyat açısından, komple masif diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. Doğal ahşap kaplama olduğundan görünümü ahşap kapıdan farklı değildir. Kapının yüzey kaplaması doğal ahşap olduğundan gerçek ağaç hissini verir. Şık bir görünüme sahiptir. Hijyeniktir, bakımı ve montajı kolaydır. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Ahşap kaplama alternatifleri geniş seçenekler sunmaktadır. Ahşap kapılar, iç mekânda her alanda kullanım için uygundur.

  • MAYK Kapı setleri kullanılarak üretilen kapılarda belli kıstaslar altında cam kullanımı mümkündür. Yangına dayanıklı ve özel fitilli camlar panellere uygulanabilmektedir.
  • MAYK Kapı Setleri kullanılabilecek cam kalınlıkları aranan yangın performansına göre değişmektedir. Ayrıca panel üzerinde camın ne ölçüde kullanılabileceği de aranan yangın performansına göre belirlenmektedir.
WeCreativez WhatsApp Support
Greendoor'a Hoşgeldiniz. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz buradayız.
👋 Yardım İster misiniz?